Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Zażywanie narkotyków przez uczniów

Badanie przeprowadzone wśród uczniów kończących 18 lat było pierwszym z tego rodzaju. 17% chłopców i 14% dziewcząt przynajmniej raz w życiu próbowało narkotyku. Do zażycia narkotyku w ostatnim miesiącu przyznało się 5% chłopców i 2% dziewcząt.

Różnice pomiędzy danymi dotyczącymi przynajmniej jednokrotnego zażycia narkotyku i w ostatnim miesiącu pomiędzy dziewczętami i chłopcami w wieku 18 lat były wyraźne, tymczasem wzorzec zażywania wśród 16-latków był podobny dla dziewcząt i chłopców.

Najczęściej używanym narkotykiem była marihuana: wśród 16-latków, 59 % dziewcząt i chłopców, którzy zażywali narkotyki, używało wyłącznie marihuany. Odsetek dla 18-latków w tym samym zakresie wyniósł 68% dla chłopców i 57% dla dziewcząt. W obu badaniach uczniowie, którzy próbowali nielegalnych narkotyków mniej lubili szkołę i częściej wagarowali od pozostałych uczniów.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: