Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Projekty badawcze

Kwestią badaną w analizie rozwoju projektu było pytanie, jak wygląda wzrost spożycia i zażywania narkotyków w gminach pilotażowych w porównaniu z innymi badanymi gminami oraz całą Szwecją. Prześledzono również kwestię rozmiarów picia w celach upojenia alkoholem, wieku pierwszego spożycia, czynników ryzyka, szkód oraz postaw. Sformułowano wniosek, że po półtora roku funkcjonowania projektu, nie ma większych różnic pomiędzy gminami pilotażowymi a pozostałymi badanymi gminami. Jedyny wyjątek odnosi się do kwestii zaangażowania medialnego: znacznie więcej pisze się o przeciwdziałaniu narkotykom i alkoholowi w gminach pilotażowych – co może być pośrednią znakiem wyższej aktywności w tych miejscach. Brak różnic nie jest zaskakujący – przeciwnie, jest spodziewany, zważywszy, że gminy pilotażowe nie rozpoczęły działań w zadeklarowanych obszarach aż do jesieni 2004 roku.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: