Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Pilotażowe projekty

Większość pilotażowych gmin zatrudnia na pełny etat koordynatorów, natomiast w innych  obserwowanych gminach kontrolnych nie ma takiego koordynatora lub jest on zatrudniony tylko na pół etatu. W kwestii ukierunkowania i metod w działaniach profilaktycznych, obserwowane gminy postępują nieco bardziej tradycyjnie. Skupiają się na w większym zakresie na młodzieży a działania związane z dostępnością są mniej powszechne. Zainteresowanie w głównym stopniu młodzieżą jest również widoczne w gminach pilotażowych, jednak pojawia się również wykorzystanie metod bardziej opartych na dowodach, takich jak programy rodzicielskie oraz szkolenia socjalne i emocjonalne oraz zwiększająca się liczba dodatkowych działań skierowanych do osób dorosłych, takich jak odpowiedzialna sprzedaż alkoholu, doradztwo alkoholowe w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, opieka macierzyńska i prowadzenie pojazdów w trzeźwości. Jeśli chodzi o nastawienie miejscowych mieszkańców – niezależnie czy alkohol i/lub narkotyki są postrzegane jako poważny problem w gminie i jaki jest stopień wsparcia dla różnych rodzajów działań profilaktycznych – nie ma różnic pomiędzy gminami pilotażowymi a pozostałymi obserwowanymi gminami.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: