Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Rozwiązywanie problemu w Europie

Po jednym z delegowanych przedstawicieli oraz koordynator stworzyło centralną grupę kierującą tym projektem i podejmującą wspólne decyzje dotyczące planowania. W ramach pracy ramowej koordynator zajął się wdrażaniem programu, tymczasem Państwowemu Instytutowi Zdrowia Publicznego powierzono ocenę. Wyniki oceny są prezentowane gminom pilotażowym dwa razy w roku. Wśród ocenianych aspektów znajdują się pochodzące z centralnych rejestrów dane na temat wypadków, przestępstw i zachorowalności, związanych z alkoholem i narkotykami; dane dotyczące spożycia/zażywania alkoholu i narkotyków oraz postawę wobec działań profilaktycznych; monitorowanie lokalnych mediów pod kątem informacji związanych z alkoholem i narkotykami; wyniki eksperymentów, w których osoby niepełnoletnie próbowały kupić alkohol. Ten przedstawiany co pół roku raport jest podzielony na cztery główne kategorie: dostępność, spożycie/zażywanie, szkody i działania.

Po półtora roku, w kwestii wzrostu spożycia/użycia alkoholu i narkotyków nie ma żadnej różnicy pomiędzy gminami pilotażowymi a pozostałymi gminami obserwowanymi. Jedyna różnica polega na różnicy w aktywności mediów i ilości działań medialnych w gminach pilotażowych w porównaniu z innymi. W gminach pilotażowych oraz w gminach sprawdzanych jest ono podobne do ogólnego wskaźnika występującego w całej Europie. Spożycie alkoholu i zażywanie narkotyków zwiększają się, podobnie jak problemy z nimi związane. To też fragment z dobrej pracy dyplomowej.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: