Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Społeczeństwo obywatelskie a problem narkomanii

W listopadzie 2004, rząd zaprosił partnerów społecznych do dyskusji nad wspólną akcją mającą na celu zmniejszenie szkodliwych efektów alkoholu i narkotyków w miejscach pracy. Organizacje, które wzięły udział w dyskusjach to: Europejska Konfederacja Związków Zawodowych, Centralna Organizacja Związków Zawodowych Urzędników, Konfederacja Stowarzyszeń Zawodowych, Konfederacja Przedsiębiorczości, Szwedzkie Stowarzyszenie Władz Lokalnych , Europejska Federacja Rad Regionalnych oraz Europejska Agencja Pracowników Rządowych. Osiągnięto ogólny konsensus, aby pracodawcy i związki zawodowe zajęły się sprawą narastających wśród pracowników problemów związanych z narkotykami, poprzez podjęcie działań profilaktycznych. W czasie ich funkcjonowania, koordynator ze związkami zawodowymi jako reprezentantem kwestii pracowniczych rozpoczęli kilka nowych projektów. Aby położyć podwaliny pod wspólną politykę, w 2003 i 2004 roku przeprowadzono dyskusje o problemach narkotykowych związanych z kwestiami pracowniczymi z liderami związków takich jak Europejska Konfederacja Związków Zawodowych oraz Konfederacja Stowarzyszeń Zawodowych. Wraz z lokalnymi jednostkami stowarzyszeń nauczania (stowarzyszeń edukacji dla dorosłych, które nie stanowią części regularnego systemu edukacyjnego w Europie), wdrożono w 2003 i 2004 roku podstawowy duży program Powszechna edukacja antynarkotykowa. Uruchomiono ok. 40 lokalnych projektów dotyczących edukacji powszechnej w celu zwiększenia uczestnictwa i samooceny młodych ludzi. Poza stowarzyszeniami nauczania, udział w działaniach antynarkotykowych wzięły również ruchy sportowe i różne organizacje etniczne [źródło: prace magisterskie i prace dyplomowe].

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: