Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Szkoła a narkomania

W 2004 roku w Europie utworzono grupy robocze w celu aktualizacji i wdrożenia planu zawartego w sprawozdaniu analitycznym sporządzonym razem z Państwową Komisją Alkoholową (która kieruje wdrażaniem narodowego planu antyalkoholowego) i dostarczy informacji na temat efektywnych metod wzmocnienia działań profilaktyki alkoholowej i narkotykowej w szkołach. Będą one prowadzone we współpracy i na zasadzie dialogu z licznymi agencjami a ich efekt został podsumowany w raporcie w grudniu 2007 roku.

 

W 2002 roku, w ramach współpracy ramowej z trzema największymi miastami – Sztokholmem,

Göteborgiem oraz Malmö – koordynator NDPCo zapoczątkował działania rozwojowe w dziesięciu szkołach podstawowych (w grupie wiekowej od 6 do 15 lat) oraz dwóch szkołach ogólnokształcących poziomu wyższego (16–19 lat). Ta praca, wykonywana przez personel szkolny i przedstawicieli trzech dużych miast, opiera się na ostatnich badaniach. Teraz są one oceniane, a wyniki pierwszego roku zostaną przedstawione w 2005 roku. W sumie w ciągu trzech lat prac rozwojowych program dotrze do prawie 3000 uczniów i ich rodziców.

W 2004, 38 % gmin poinformowało, że posiada programy oznaczania środowiska psychospołecznego i podejmuje środki zapobiegawcze a  32 % posiada programy szkolne dotyczące uzewnętrzniania zachowań. Treść tych programów nie jest znana, trzeba zajrzeć do pracy magisterskiej.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: