Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Dziecko w rodzinie narkomańskiej

W 2004 roku 49 % gmin informowało o programach dla rodziców mających dzieci w wieku 6-9 lat, dotyczących alkoholu i narkotyków, a w tym samym roku 54 %  gmin dystrybuowało skierowane do rodziców materiały informacyjne związane z tematyką alkoholu i narkotyków. Nie znamy treści tych prac magisterskich.

 

Analiza tego, w jaki sposób wsparcie dla rodziców może być rzeczywiście wykorzystane, została niedawno przedstawiona przez SNIPH. Do dzisiaj powstało ponad 100 wysokiej jakości analiz wykazujących, że wsparcie rodziców może zapobiegać problemom mentalnym dzieci w okresie dorastania aż także później w dorosłym życiu. Raport dotyczy zgromadzonych ostatnio danych i prezentuje propozycje (programy) dotyczące wspierania rodziców podczas różnych faz wychowania dzieci. Programy nie kwestionują kompetencji rodziców, ale bardziej starają się rozwijać działania w ramach wymiany doświadczeń na tym polu w grupach rodzicielskich.

Podczas okresu dziecięcego zaleca się metody wspierania tworzenia związku opartego na zaufaniu z rodzicami, w przedszkolach – programy interaktywne związane z okazywaniem uczuć oraz wyznaczaniem pewnych standardów, a w wieku szkolnym – programy komunikacyjne ukierunkowane szczególnie na zmniejszenie ryzyka wejścia na drogę palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania narkotyków i popełniania przestępstw.

Raport podaje również różne metody wsparcia np. konsultacje telefoniczne, książki, gazety, czasopisma, radio, telewizja i internet. Raport jest przedstawiany jako narzędzie wiedzy, stworzone dla decydentów i profesjonalistów zajmujących się dziećmi i młodzieżą, władz regionalnych i państwowych oraz osób pracujących w NGO i w sektorze prywatnym.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: