Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Profilaktyka selektywna/wskazywana w pracach

Szczególnie komentowana w narodowym planie działań antynarkotykowych na lata 02-05 jest wczesna interwencja u osób we wczesnej fazie zażywania lub osób „szczególnego ryzyka”. Nie jest ona związana z określoną grupą osób. W punktach planu działania zwraca się uwagę na fakt, że etniczna i kulturowa przynależność jak i płeć, wiek, wzorzec zażywania są ważnymi czynnikami, które należy brać pod uwagę w planowaniu i  sposobach profilaktyki selektywnej.

Działania związane z profilaktyką selektywną należą do obowiązków gminy. Sprawa dostępności może w różnych gminach wyglądać inaczej. Żaden spis dotyczący liczby przypadków dotyczących możliwości interwencji dla różnych grup i różnych problemów nie jest sporządzany w 290 gminach w Europie.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: