Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Ciag dalszy pracy o poprzednim raporcie

Wyniki ujawniają, że w miastach uczestniczących w projekcie istnieje wiele grup przestępczych, głównie skoncentrowanych na obszarach upośledzonych w sensie socjalno-ekonomicznym. Można rozróżnić dwa główne rodzaje sieci (chociaż trudno określić wyraźną linię pomiędzy nimi); sieci złożonych z młodych ludzi, których działania przestępcze są spontaniczne i sieci złożone ze starszych członków zarabiających na życie i popełniających poważniejsze przestępstwa. Kluczowi informatorzy opisują sieci jako niewielkie grupki liczące kilka połączonych ze sobą bliskimi więzami osób oraz skupione wokół nich luźne grupki osób zmieniających się przez cały czas. Członkami są niemal wyłącznie mężczyźni w wieku od 15 do 30 lat, pochodzący z różnych grup etnicznych. Uzależnienie od narkotyków nie jest niczym niezwykłym, podobnie jak przestępstwa na tym tle.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: