Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Prace magisterskie z badaniami

Pytani jako główne powody uczestnictwa w tych sieciach podają segregację, wyobcowanie z powodu biedy, brak perspektyw na przyszłość i brak zaufania do władz. Grupy oferują alternatywny sposób życia dla tych, którzy uważają, że ich możliwości społeczne są ograniczone.

 

Rozmówcy wspominają również, że sieci w negatywny sposób wpływają na ich okolicę (przykładowo pogarszanie się różnych lokalnych usług, takich jak lokalny handel czy droższe ubezpieczenia) a obywatele czują, że nie mają możliwości zmiany tej sytuacji.

Rozmowy z obywatelami wskazują, że podczas kontaktów z policją, szkołami i opieką społeczną spotykają się z uprzedzeniami wobec imigrantów oraz brakiem wiedzy o ich tle kulturowym. Rozmówcy podają to jako powód niewystarczającej współpracy pomiędzy władzami a ludźmi mieszkającymi w tych okolicach. Jako możliwy sposób poprawy współpracy określono edukację i zatrudnianie osób obcego pochodzenia. Jako rozwiązania problemów pojawiających na tych obszarach wspomniano wzmocnienie dialogu pomiędzy szkołami, opiekę społeczną oraz zwiększenie działań dla zapewnienia większej aktywności rekreacyjnej młodzieży.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: