Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Państwowa Rada ds. Opieki Zdrowotnej

Publikowany dwa razy w roku raport National Board of Health and Welfare (Państwowa Rada ds. Opieki Zdrowotnej (NBHW) – ostatni odnosi się z 2003 roku (Socialstyrelsen 2002) – dowiódł, że w chwili przeprowadzania badań 12 096 osób, które ukończyły 18 lat było w trakcie leczenia związanego z zażywaniem narkotyków i mniej więcej tyle samo osób nadużywało alkoholu. 3 376 zostało uznanych za narkomanów dożylnych (IDU). Raport wprowadza rozróżnienie pomiędzy alkoholem i narkotykami, ale nie pomiędzy określonymi substancjami. Substancją najczęściej używaną przez problematycznych użytkowników zawsze była amfetamina, ale jej udział zmniejsza się. W 1998 roku analiza wykazała, że 32% wybrały amfetaminę. Z drugiej strony, wzrasta odsetek osób zażywających heroinę – osiągnął on 28% w 1998 roku. Najczęściej używane substancje (procentowo) wśród problematycznych użytkowników narkotyków w trzech ogólnokrajowych badaniach.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: