Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Badania w Szwecji

Ceny uliczne nie były związane z krzywą przejęć, jeśli uznamy, że wysokie ceny odzwierciedlają brak substancji, którego przyczyną są efektywne działania celników oraz policji. Liczba przejęć pomiędzy 1988 i 2003 rokiem wzrosła z 294 (9 kg) do 1 057 (13 kg) (raport z 2004 roku jest nie do końca możliwy do pogodzenia ze latami wcześniejszymi, ale było ich 900). Ceny uliczne spadły w tym okresie o 60% (CAN 2004b). Dostawy heroiny funkcjonują więc najwyraźniej dobrze. Pod koniec 2004 roku jeden gram białej heroiny kosztował 1 400 szwedzkich koron (sprzedawanej głównie w Sztokholmie), natomiast heroiny brązowej – 1 200 koron.

Wstrzykiwanie (kiedykolwiek i aktualnie)

We wszystkich państwowych analizach, które odnosiły się do powyższej kwestii (1979, 1992, 1998) ponad 90 % wszystkich problematycznych użytkowników narkotyków wstrzykiwało je sobie (IDU). Wśród problematycznych użytkowników narkotyków istnieje tradycja związana z preferowaniem amfetaminy. Datuje się ją jeszcze na lata 60-te. Amfetamina była zawsze wstrzykiwana dożylnie. Zauważono, że jej udział w całkowitym rynku zmniejszył się, natomiast wzrósł udział heroiny. Problematyczne używanie narkotyków jest zatem utożsamiane z dożylnym zażywaniem amfetaminy lub heroiny.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: