Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Młodzież a narkotyki

Państwowe badania dotyczące zażywania narkotyków przeprowadzano wśród uczniów kończących 16-sty rok życia co roku od 1971 roku. Odnośnie zażywania narkotyków, w tej grupie wiekowej różnice dotyczące płci są niewielkie. W 2004 roku, dane dotyczące przynajmniej jednokrotnego zażycia i zażycia w ostatnim miesiącu były identyczne dla młodych kobiet i mężczyzn (odpowiednio 7% i 3%) . W 2004 roku przeprowadzono również badania wśród uczniów kończących 18 lat. Do przynajmniej jednokrotnego zażycia narkotyku przyznało się 17% chłopców i 14% dziewcząt a do zażycia w ostatnim miesiącu odpowiednio 5% i 2%. Jest jednak wyraźna różnica pomiędzy całkowitą ilością przypadków oraz przypadków wśród określonych płci pomiędzy obiema grupami, za wyjątkiem liczby przypadków zażywania narkotyku w ostatnim miesiącu przez młode kobiety. Marihuana była zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym narkotykiem, przy czym żadne badania nie wykazały wyraźnych różnic pomiędzy płciami.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: