Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Umieralność i zgony związane z narkotykami

Nie istnieją aktualne analizy umieralności wśród użytkowników narkotyków w Europie. Liczba zgonów związanych z narkotykami w latach 1990-2002 dla kobiet i mężczyzn jest przedstawiona na rys. B. Liczba ta w latach 90-tych zwiększała się, osiągając wartość szczytową w 2000 roku (191). Odsetek procentowy kobiet waha się pomiędzy 11 i 20%, nie wykazując określonych tendencji w czasie.

Odnośnie wzorców zażywania, badania Anderssona (Andersson, C. 1993, 1996) dotyczące młodych narkomanów w Maria Ungdom – specjalnej jednostki leczniczej dla młodych pacjentów w Sztokholmie, wskazuje, że konflikty z rodzicami oraz ucieczki z domu oraz poczucie odrzucenia przez rodzinę były bardziej powszechne wśród dziewcząt.

Interpretacja Anderssona jest następująca: dziewczęta były odrzucane przez swoje rodziny, jeśli zbyt rażąco naruszały normy zachowania. Były umieszczane w domach zastępczych oraz zakładach częściej niż chłopcy, których odbiegające od normy zachowanie wydaje się być traktowane przez rodziców w sposób mniej surowy i bardziej pobłażliwy.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: