Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Narkomania a choroby zakaźne

Liczba nowych przypadków zapalenia wątroby typu C rocznie od połowy lat 90-tych stale się zmniejszała: od prawie 2900 przypadków w 1995 do 1900 w 2004 roku. Narkomani dożylni  stanowią ponad 80% przypadków o znanym rozpoznaniu przenoszenia. Udział kobiet wśród dożylnych użytkowników narkotyków to w przybliżeniu 25-30% .

W 2004 roku, 52% przypadków zapalenia wątroby typu B o znanych sposobie przenoszenia dotyczyło narkomanów dożylnych, co stanowi nieco mniej niż w latach poprzednich. W ostatnich pięciu latach kobiety stanowią 22-29% przypadków.

W latach 2002-2004, notowano rocznie ok. 30 przypadków wirusa HIV wśród narkomanów dożylnych (co stanowiło 6-12% całkowitej liczby zanotowanych przypadków wirusa HIV). Odsetek kobiet wahał się między 11 i 31 procent. Niska bezwzględna liczba przypadków sprawia, że trudno określić tendencje, jeśli chodzi o płeć.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: