Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Narkomania a przestępczość

Liczby dotyczące przestępstw i aresztowań pochodząc z raportu na temat statystyk związanych z narkotykami. Liczba osób karanych grzywnami doraźnymi nakładanymi przez prokuratorów lub skazanych rocznie przez sąd za przestępstwa narkotykowe od roku 1994 do 2003 niemal się podwoiła. Udział kobiet w całkowitej liczbie popełniających przestępstwa narkotykowe był w ciągu tego okresu niemal taki sam i liczył ok. 14%.

Odsetek przestępstw narkotykowych w odniesieniu do zażywania narkotyków jest większy wśród kobiet niż wśród mężczyzn. W 2003 roku, 50% przestępstw wśród kobiet dotyczyło zażywania narkotyków, w porównaniu z 39% wśród mężczyzn. Przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem są nieco bardziej powszechne wśród mężczyzn (32% mężczyzn wobec 28% kobiet w 2003 r.). W odróżnieniu od tego różnice dotyczące płci są niewielkie jeśli chodzi o rodzaj przestępstw. Odnośnie konsekwencji przestępstw narkotykowych, kobiety są częściej karane grzywnami i rzadziej skazywane na więzienie. Kobiety są również skazywane na krótsze wyroki więzienia. Jeśli chodzi o substancje, marihuana jest bardziej rozpowszechniona wśród mężczyzn, natomiast amfetamina – wśród kobiet. Patrząc na pozostałe substancje, nie istnieją istotne różnice pomiędzy płciami. Rozkład wiekowy osób popełniających przestępstwa narkotykowe jest podobny dla obu płci.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: