Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Etiologia problemów narkotykowych

W swojej rozprawie, która dotyczy dwóch  przykładów kobiet w “WAG” (Women and Alcohol in Gothenburg, Kobiety i alkohol w Goeteborgu), Spak (Spak, Lena 2001) analizuje czynniki ryzyka  uzależnienia od alkoholu. Wykazuje, że istnieje połączenie pomiędzy wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie i uzależnieniem od alkoholu w późniejszym życiu, i że to połączenie jest wzmacniane pojawieniem się przemocy czy gróźb. W parze idą również depresja i uzależnienie od narkotyków. W kolejnej rozprawie (Trulsson, Karin 2003a) dotyczącej życia rodzinnego i doświadczeń podczas leczenia uzależnionych kobiet, osoby opisują punkty zwrotne w dzieciństwie dotyczące głównie separacji oraz molestowania seksualnego. Raport pochodzący ze Swedish National Board of Health and Welfare (Socialstyrelsen 2004b) mówi, że w kontekście profilaktyki oraz leczenia, ważne jest branie pod uwagę faktu, że droga prowadząca do uzależnienia ma swój początek we wczesnych fazach życia.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: