Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Hedonistyczne zachowanie młodzieży

W studium dotyczącym turystów (backpackers) i zapalonych podróżników, Svensson & Svensson (Svensson and Svensson 2005) twierdzi, że należy postrzegać to jako rodzaj globalnego i mobilnego zażywania narkotyków, które jest czasowo zabronione na danym obszarze. Dla osób badanych, istniała „przestrzeń” w Europie oraz inna przestrzeń zagranicą, gdzie narkotyki były związane z podróżowaniem  – przestrzenią narkotyczną. To oznaczało, że zażywanie narkotyków wśród osób podróżujących, z których wszyscy byli studentami – było ograniczane do określonych momentów i określonych sytuacji. Ponieważ zażywanie narkotyków było w ten sposób ‚limitowane’, nie wydaje się prowadzić ono do zażywania dla celów ‚rekreacyjnych’ czy uzależnienia. Nie stwierdzono różnic pomiędzy nastawieniem kobiet i mężczyzn do zażywania narkotyków. Dla kobiet robienie tego samego co mężczyźni jest nieodłączną częścią podróżowania. Styl życia podróżnika z plecakiem podkreśla ideał równości, który bazuje na normie męskiej. Kiedy kobiety wracają do domu, wydają się dostosowywać do aktualnych norm kobiecych. Można to dostrzec w tym, jak podróżnicy-kobiety relacjonowały zdarzenia z przeszłości: kwestionowały swoje działania i czasami wstydziły się ich.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: