Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Leczenie kobiet

Ocena leczenia w domu leczniczym Sofia pokazuje, że wyniki leczenia ukierunkowanego na płeć, są dobre (Hedin 2003). Grupie młodych kobiet (ok. 20 lat) udało się przestać nadużywać narkotyków i radykalnie zmieniła ona swoje życie dzięki szkoleniom, zatrudnieniu i częściowo nowej sieci socjalnej. Druga grupa nieco starszych kobiet (30 lat) poprawiła swoją sytuację życiową, przykładowo otrzymując mieszkanie, wracając do szkoły i przywracając relacje z dziećmi. Trzeciej grupie nie udało się wyjść z nałogu, często wpadały w nałóg ponownie i nadal cierpiały z powodów zdrowotnych i socjalnych. Najważniejszymi elementami leczenia były: długoterminowa  perspektywa, sesje indywidualne z osobami prowadzącymi i wspierającymi, przetwarzanie informacji o traumie, etc., grupa konwersacyjna z innymi kobietami, okazja do polepszenia związków z sieci społecznej poprzez nadzór. Wyłącznie kobiece ukierunkowanie w leczeniu stanowiło ważny wymóg dla osiągnięcia tych rezultatów (Hedin 2003).

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: