Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Prostytucja a handel kobietami

Choć występuje handel kobietami z krajów bałtyckich oraz Europy Wschodniej, nie wzrósł on jednak do rozmiarów, których się obawiano. Prawo zakazujące zakupu usług seksualnych utrudniło  handlarzom transport kobiet, wynajmowanie im mieszkań i nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi klientami. Co więcej, mężczyźni/klienci boją się stać przedmiotem plotek czy napiętnowania, ponieważ kupowanie seksu jest potępiane przez opinię publiczną. Swedish National Criminal Investigation Department (Szwedzki Krajowy Wydział Dochodzeń Kryminalnych) ocenia, że w każdym roku ok. 400–600 kobiet działa aktywnie w Europie na tym polu, głównie na przedmieściach dużych miast i w północnej części kraju. Są one przewożone do Europie przez swoich rodaków zorganizowanymi transportami, przetrzymywane w prywatnych mieszkaniach w odrażających warunkach, poddawane przemocy i wynajmowane zainteresowanym klientom lub na większe imprezy. W północnej Europie taki handel kobietami z Murmańska i reszty Rosji funkcjonuje bardzo dobrze. Policja w największych miastach prowadzi proaktywne działania śledcze przeciwko handlarzom żywym towarem, ponieważ kobiety, o których mowa, są młode i w dużym stopniu narażone na przemoc a handel żywym towarem jest elementem przestępczości zorganizowanej. Policja często otrzymuje głosy poparcia od opinii publicznej. Jednak w mniejszych miastach na wsi, przeprowadzanie tego typu działań policyjnych jest trudniejsze.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: