Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

5.4. Własne propozycje zmierzające do zminimalizowania problemów alkoholizmu w środowisku wiejskim

Wzrost nadużywania alkoholu w środowisku młodzieży wiejskiej w ostatnich czasach – jak wskazują wyniki przeprowadzonych dla potrzeb niniejszej pracy badań – jest dość wysoki. Jest to zjawisko bardzo niepokojące. Dlatego też należy podjąć intensywne działania zmierzające do zminimalizowania problemów alkoholizmu w środowisku wiejskim. Jeśli to nie nastąpi – z młodzieży podchodzącej do alkoholu w sposób całkowicie beztroski – wyrośnie wkrótce pokolenie dorosłych osób z problemem alkoholowym.

Podjęcie działań mających na celu zapobiegnięcie takiemu stanowi rzeczy jest więc rzeczą oczywistą. Nie mogą być to jednak działania pochopne. Aby przyniosły one skutek, należy je dokładnie zaplanować, uwzględniając specyfikę osób wobec których będą podjęte. Należy więc koniecznie uwzględnić wiek podmiotu oddziaływań, które muszą mieć formę atrakcyjną dla młodych ludzi. Drugim – bardzo istotnym – czynnikiem o szerokim zakresie jest specyfika miejsca, w którym działania będą prowadzone. Środowisko wiejskie charakteryzuje się bowiem inną mentalnością, preferowane są tam inne wartości, inne też są autorytety. Ponadto jednym z elementów profilaktyki uzależnień jest prezentacja innego – pozbawionego alkoholu, ale nie mniej atrakcyjnego – stylu życia. Ukazując jednak możliwości np. spędzania wolnego czasu czy też motywując młodych mieszkających na wsi do asertywnej postawy wobec alkoholu, należy pamiętać, że nie wszystkie możliwości są tej młodzieży dostępne.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: