Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Amfetamina

[fragment pracy licencjackiej]

Zalicza się do tzw. stymulantów. Już podczas II wojny światowej była wykorzystywana przez żołnierzy brytyjskich, japońskich, amerykańskich i niemieckich. Panuje przekonanie, że zażywał ją sam Adolf Hitler i John Kennedy.

W medycynie stosowana była od 1927 roku pod nazwą benzydyna jako środek leczący astmę oskrzelową oraz napadową senność. Rozszerza oskrzela, zmniejsza senność, łaknienie i objawy zmęczenia. Obecnie jej zastosowanie medyczne zostało radykalnie zmniejszone, ale zdarza się przepisywać ją dzieciom ze zdiagnozowanym ADHD . Stosują ją często osoby drakońsko odchudzające się lub sportowcy jako środek dopingowy. Popularna jest także w czasie studenckich sesji egzaminacyjnych jako wspomagacz procesu nauczania zwielokrotniający zdolność koncentracji i percepcji. Ma postać białego proszku najczęściej wdychanego przez nos lub zażywanego doustnie. Rzadziej dożylnie. Ma działanie podobne do kokainy- wprowadza w energetyzującą euforię, wyostrza zmysły, oddala senność oraz podnosi poczucie własnej wartości dodając pewności siebie. Została częściowo wyparta przez tabletki- wygodniejsze i dyskretniejsze w użyciu.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: