Prace magisterskie i licencjackie o narkomanii i uzależnieniach

Chcemy przybliżyć problematykę narkomanii, jako problemu społecznego poprzez prezentację tego problemu w publikacjach takich jak prace magisterskie, prace licencjackie i inne prace dyplomowe

Twórcy i odbiorcy wybranych gatunków muzycznych a ich stosunek do środków psychoaktywnych

[poniżej zakończenie pracy licencjackiej]

Analizując dzieje sztuki wyraźnie dostrzega się jej obrzędowo- religijne korzenie. W ów ryt wpisane jest również wykraczanie człowieka poza granice poznania zmysłowego. Można więc śmiało stwierdzić, że narkotyki są tak stare, jak stara jest ludzkość.

Jednak zmieniło się ich zastosowanie i przeznaczenie, od kiedy przekroczyły granice kultur, pojawiając się w nowożytnej europejskiej cywilizacji.

Początki popularności środków odurzających w kręgach artystycznych możemy datować na przełom XVIII i XIX wieku, kiedy masowo przybyły na Stary Kontynent i dały twórcom złudzenie ich własnej wyjątkowości.

Ich wzajemne relacje ze światem sztuki przybierały niekiedy formę symbiotycznej koegzystencji, dzięki nim powstało wiele wyjątkowych dzieł. Nie można jednak przesłaniać tym faktu, że nie istnieje żadne wytłumaczenie mogące usprawiedliwić zasadność ryzykowania życia i zdrowia w poszukiwaniu „sztucznych rajów”. Cena za doskonałe dzieło jest zbyt wysoka. Mnożące się przykłady tragicznego zakończenia kariery u szczytu popularności nie odstraszają jednak następców Fausta, zaprzedających swą duszę diabłu, za ulotne chwile poczucia się nieśmiertelnym i dostępu do prawd, wizji i technik nikomu innemu nieznanych.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: